8 Dhjetori – Ditë jo pune për gjithë qytetarët në Maqedoni - Bota Sot
8 Dhjetori – Ditë jo pune për gjithë qytetarët në Maqedoni

Maqedonia

8 Dhjetori – Ditë jo pune për gjithë qytetarët në Maqedoni

Më: 3 dhjetor 2018 Në ora: 11:18
Foto ilustrim

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në pajtim me Ligjin për festa në Maqedoni, 8 Dhjetori – Dita e “Shën Klimentit të Ohrit” është ditë jo pune për gjithë qytetarët e vendit.

MPPS përmes komunikatës ju uron këtë festë qytetarëve të Maqedonisë.

Ndryshe, kjo do të jetë festa e fundit për këtë vit, ndërsa vitin e ardhshëm 1 janari do të jetë ditë jo pune për gjithë qytetarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...