Paraburgim i ri për 30 ditë për Orce Kamçev dhe të dyshuarve në rastin “Perandoria” - Bota Sot
Paraburgim i ri për 30 ditë për Orce Kamçev dhe të dyshuarve në rastin “Perandoria”

Maqedonia

Paraburgim i ri për 30 ditë për Orce Kamçev dhe të dyshuarve në rastin “Perandoria”

Më: 10 dhjetor 2018 Në ora: 12:59
Orce Kamçev

Kamçevi dhe bashkëpunëtorët e tij Nenad Josifoviq, Zorica Arsovska, Cvetan pandelleski dhe Todor Mirçevski mbeten edhe një muaj në paraburgim.

Gjykata Penale në Shkup ju caktoi 30 ditë paraburgim përsëri të dyshuarve në rastin “Perandoria”.

PSP-ja deri në gjatë ka dorëzuar propozim ku kërkohet që të dyshuarve t’u vazhdohet paraburgimi për 30 ditë për arsye se arsyet për të cilat paraburgimi u shqiptua fillimisht kjo masë janë ende të vlefshme.

Kamçev dhe bashkëpunëtorët e tij Nenad Josifoviq, Zorica Arsovska, Cvetan pandelleski dhe Todor Mirçevski mbeten edhe një muaj në paraburgim.

Kamçevi, Sasho Mijallkovi dhe të tjerët mbetet të dyshuar dhe hetohen për shoqërim kriminal, keqpërdorim të pozitës zyrtare, mashtrim dhe larje të parave.

Në të njëjtin hetim janë të dyshuar janë edhe tetë persona, Sasho Mijallkov, Ratka kunoska Kamçeva,l Hristina Kamçeva Stojçevska, Vlladiosllav Stajkoviq, ish-drejtori i kompanisë “Finzi” përmes së cilës shkonte furnizimi i pajisjeve izraelkite për përgjium, Dejan Janev, Vançe Mijallçev, Jovaçe Taskovski dhe Liljana Gajdovska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat