Papa Françesku më 7 maj do ta vizitojë Maqedoninë - Bota Sot
Papa Françesku më 7 maj do ta vizitojë Maqedoninë

Maqedonia

Papa Françesku më 7 maj do ta vizitojë Maqedoninë

Më: 13 dhjetor 2018 Në ora: 12:56
Papa Françesku

Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku, do të vizitojë Republikën e Maqedonisë më 7 maj të vitit të ardhshëm, njoftojnë nga shërbimi i shtypit të Qeverisë.

“Shenjtëria e tij, Papa Françesku, duke pranuar ftesën e autoriteteve më të larta të shtetit dhe Kishës Katolike, do të realizojë takim në Republikën e Maqedonisë, më 7 maj, ku do të vizitojë Shkupin, vendlindjen e Nënës Terezë”, thuhet në njoftimin e shërbimit qeveritar.

Para Maqedonisë, Papa Françesku nga 5 deri 7 maj do të jetë në Bullgari, ku do të vizitojë qytetin e Sofjes dhe Rakovski.

Kjo është vizita e parë e një kreu të Kishës Katolike në Maqedoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...