SHGM sot zgjedh kryetarin e saj - Bota Sot
SHGM sot zgjedh kryetarin e saj

Maqedonia

SHGM sot zgjedh kryetarin e saj

Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 12:18
SHGM

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë sot zgjedh Kryetarin dhe udhëheqësinë e saj. Anëtarët, për kryetar të SHGM-së do të zgjedhin në mes dy kandidatëve, Mlladen Çadikovski dhe Stojançe Naumov.

Siç deklarojnë nga SHGM, Çadikovski ka dorëzuar një program pune, ndërsa Naumov njoftoi se do të paraqiste programin e tij përpara anëtarëve të Kuvendit.

Për pozitat në organet e SHGM-së, janë dorëzuar 29 kandidatura për anëtarët e bordit të drejtorëve, gjashtë për anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës dhe 4 për anëtarët e Këshillit të Nderit.

Deri më tani postin e kryetarit të SHGM-së e ka ushtruar Naser Selmani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...