Kevin Spacey përballet me akuza për sulme seksuale ndaj një të mituri - Bota Sot
Kevin Spacey përballet me akuza për sulme seksuale ndaj një të mituri

Mediale Vip

Kevin Spacey përballet me akuza për sulme seksuale ndaj një të mituri

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 19:30
Kevin Spacey

Aktori Kevin Spacey po përballet me një akuzë penale për dyshimin se sulmoi seksualisht djalin adoleshent të gazetares Heather Unruh në një bar të Nantucket në korrik të vitit 2016, thonë autoritet.

Prokurori Michael O’Keefe ka thënë se Spacey ishte ngarkuar edhe me akuzën për një sërë incidentesh dhe sulmesh në Gjykatën e Nantucket më shtatë janar.

O’Keefe tha se një seancë për dëgjim të hapur për rastin u caktua më 20 dhjetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...