Arsyeja e vdekjes së Keith Flintit, anëtari i bendit të Prodigyt: Miku ynë ia mori jetën vetvetes - Bota Sot
Arsyeja e vdekjes së Keith Flintit, anëtari i bendit të Prodigyt: Miku ynë ia mori jetën vetvetes

Mediale Vip

Arsyeja e vdekjes së Keith Flintit, anëtari i bendit të Prodigyt: Miku ynë ia mori jetën vetvetes

Më: 4 mars 2019 Në ora: 17:04
Keith Flinti

Anëtar i bendit, Prodigy, Liam Howlett ka konfirmuar se Keith Flint ka kryer vetëvrasje.

Keith u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Essex, gjithashtu ka konfirmuar policia pas arritjes në vendin e ngjarjes.

Artisti këtë e ka bërë të ditur përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë personale të Instagramit.

“Lajmi është i vërtetë, nuk mund të besoj se po e them këtë, por vëllai ynë Keith i mori jetën vetes”.

“Unë jam jashtëzakonisht i tronditur, i zemëruar dhe i hutuar. Pusho në paqe vëllai im”, ka shkruar Liam në rrjetet sociale.

Ndërkohë, Keith ka folur hapur për shëndetin e tij mendor dhe mendonte për vetëvrasjen, duke përdorur drogë pas punës. Lufta e Keithit me shëndetin mendor dhe drogën e dërgoi bendit deri tek një rënie e madhe.

I njohur më mirë si frontmeni i Prodigy, u bë i famshëm për këngët që u shndërruan në hite ‘Firestarter’ dhe ‘Breathe’. Grupi u bë një nga kryesorët në Mbretërinë e Bashkuar të viteve 90-ta të shekullit të kaluar, duke nxjerrë në shitje gjashtë albume gjatë gjithë karrierës.

Flint u hodh fillimisht si një balerin në grup, por ra në sy të të gjithëve pas shfaqjes së vokalit në “Firestarter”. Ai shpejt u bë i njohur për stilin unik të flokëve, vijëzimit të syve dhe performancave energjike live. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...