Keith Flint iu lut gruas së tij t’i kthehej pak ditë para vdekjes - Bota Sot
Keith Flint iu lut gruas së tij t’i kthehej pak ditë para vdekjes

Mediale Vip

Keith Flint iu lut gruas së tij t’i kthehej pak ditë para vdekjes

Më: 6 mars 2019 Në ora: 14:59
Keith Flint dhe Maymi Kai

Keith Flint thuhet se i kërkoi ish-gruas së tij për t’u kthyer në shtëpi vetëm disa ditë para se të vetëvritej.

Këngëtari kryesor i bendit Prodigy, u nda nga DJ japoneze Maymi Kai, vitin e kaluar por ai thuhet se është përpjekur për t’u pajtuar me të para vdekjes.

Flint u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Essex të cilën dikur e ndau me Mayumin. Anëtarët e grupit të tij zbuluan më vonë se Flint kreu vetëvrasje.

Shtëpia ishte në shitje pasi çifti u nda, por u hoq nga lista kohëve të fundit.

Sipas The Sun, Flint ishte përpjekur të largonte shtëpinë nga shitja pasi po merrej me problemet e tij martesore.

Një burim tha: “Keith gjithmonë shpresonte se mund të kthehej me gruan, i bëri telefonata të ndryshme madje e luti atë”.

“Por, ajo nuk e ndryshoi mendjen dhe këmbënguli që ata të shisnin shtëpinë”.

Mayumi ishte 6 mijë kilometra larg në një koncert në Tokio kur burri i saj prej 12 vjetësh, ia mori jetën vetes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat