Anglia heq statujën e Michael Jackson pas akuzave për abuzim - Bota Sot
Anglia heq statujën e Michael Jackson pas akuzave për abuzim

Mediale Vip

Anglia heq statujën e Michael Jackson pas akuzave për abuzim

Më: 7 mars 2019 Në ora: 23:08
Michael Jackson

Një statujë e Michael Jackson është hequr nga Muzeu Kombëtar i Futbollit në Mançester.

Shteti anglez ka hequr statujën e Michael Jackon pas publikimit të dokumentarit tronditës që tregon mbi abuzimet seksuale të yllit të muzikës ndaj dy të miturve.

Muzeu i futbollit në Mançester, Angli, ka shfaqur statujë që nga viti 2014, por e ka hequr atë nga shfaqja këtë javë.

Ditë më parë  pas publikimit të dokumentarit, BBC ka ndaluar transmetimin e këngëve të Jackson në radio.

“Ne e vlerësojmë çdo pjesë të muzikës së tij dhe i njohim meritat, por vendimet për atë që transmetojmë në rrjete të ndryshme gjithmonë bëhen duke pasur parasysh kontekstin dhe audiencat në mendje”, u shpreh më herët BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...