Nga miss-e në misionare, ja kush është Valbona Selimllari - Bota Sot
Nga miss-e në misionare, ja kush është Valbona Selimllari

Mediale Vip

Nga miss-e në misionare, ja kush është Valbona Selimllari

Më: 17 prill 2019 Në ora: 00:14
Valbona Selimllari

E para në Shqipëri me një titull bukurie.

Mbante numrin 9 në garën e saj drejt më të bukurës, e emocionet nuk i fshihte dot.

Por Valbona Selimllari nuk ndalet me një titull. Në 1999 ajo përfaqësoi Shqipërin në Miss Globe në Letoni, e ku u kurorëzua si më e bukura e globit.

Konkurset e bukurisë nuk ishin vetëm ato që e shoqëruan në këto tre dekada. Prezenca e saj në television ka qenë e vazhdueshme. E starti ka qënë mjaft i goditur.

Spektaklet e vallëzimit duket se e kanë shoqëruar gjithnjë.

Madje edhe vetë nuk ka nguruar që të kërcejë në skenë.

Por jo vetëm garuese, Valbona Selimllari ka qenë bashkprezantuese në festivalet e bukurisë, por dhe ato të festivalit të këngës në fundvit.

Jo vetëm në prezantim, jo vetëm në gjykim, por Valbona Selimllari ka qenë misionare edhe me programet e saj televizive. Ajo ka mundur që përmes programeve në television ti ndryshojë jetën mjaft qytetarëve në nevojë. E t'ja nisësh nga e parë me bekimin e më të bukurës shqiptare ka qenë një ogur i mbarë për dhjetra familje në nevojë.

Misioni vazhdon.

Tashmë në RTV Ora Valbona Selimllari ka sërish një mision të ri e të guximshëm. Valbona ka vendosur që sërish ti shtrijë dorën atyre që sot kanë më shumë nevojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...