Këngëtarja e famshme martohet me miliarderin arab? - Bota Sot
Këngëtarja e famshme martohet me miliarderin arab?

Mediale Vip

Këngëtarja e famshme martohet me miliarderin arab?

Më: 21 prill 2019 Në ora: 16:41
Rihanna

Rihanna ka nisur me dizajnimin e të brendshmeve dhe kozmetikës, duke shmangur paraqitjet në publik, të gjitha për shkak të të dashurit të saj Hasan Jamil (29).

Këngëtarja 30-vjeçare është gati për martesë.

I fejuari i saj, Hasan Jamil, me pasuri 1.5 miliard dollarë, është anëtar i firmës familjare Abdul Latif Jamil e themeluar nga babai i tij.

Sipas Forbes, familja e tij është e katërta më e pasur në Arabinë Saudite, por ndoshta më e popullarizuara, pasi kanë dhuruar qindra-miliona dollarë ndihma humanitare në të kaluarën.

Jamil para disa vitesh ishte në lidhje me modelin Naomi Campbell dhe pas vetes ka një martesë të dështuar.

“Ajo është çmendurisht e dashuruar në të. Martesa është vetëm çështje kohe, ajo mezi po pret për fejesë”, tha një burim pranë mediumit britanik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...