Dua Lipa, e përlotur në dokumentarin nga misioni bamirës me refugjatët sirianë - Bota Sot
Dua Lipa, e përlotur në dokumentarin nga misioni bamirës me refugjatët sirianë

Mediale Vip

Dua Lipa, e përlotur në dokumentarin nga misioni bamirës me refugjatët sirianë

Më: 23 prill 2019 Në ora: 07:42
Dua Lipa, e përlotur në dokumentarin nga misioni bamirës me refugjatët sirianë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa kishte qëndruar për disa ditë në Liban me mision bamirës me UNICEF-in

Lipa është shprehur se ndjehet me fat që ka lindur në Londër ku ka pasur mundësin që të realizojë ëndrrat e tyre si dhe ka theksuar faktin se familja e saj kanë qenë refugjatë nga Kosova.

Lipa në dokumentar shihet duke u takuar më fëmijët dhe të rinj nga Siria gjersa mëson më shumë për ta dhe çfarë ata bëjnë. Lipa është gjatë gjithë kohës e shoqëruar edhe nga stafi i UNICEF-it të cilët i tregojnë më shumë për jetën që bëjnë refugjatët dhe sfidat me të cilët përballën ata. Në dokumentar Dua Lipa shihet e shoqëruar edhe nga babi i saj Dukagjin Lipa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...