Libri i Prince del në vjeshtë - Bota Sot
Libri i Prince del në vjeshtë

Mediale Vip

Libri i Prince del në vjeshtë

Më: 23 prill 2019 Në ora: 23:04
Prince

Libri i Prince më në fund po publikohet.

Kompania botuese Random House, ka njoftuar se “The Beautiful Ones” e shkruar nga i ndjeri, do të dalë më 29 tetor.

“The Beautiful Ones” tregon historinë se si Prince u bë Prince – një tregim i parë i një fëmije që përthithë botën përreth tij dhe pastaj krijon një person, një vizion artistik dhe një jetë, përpara goditjeve dhe famës që do të vinin për të përcaktuar atë.

U zbulua se Princi e kishte përfunduar marrëveshjen e librit vetëm disa javë para se të vdiste në vitin 2016 dhe kurrë nuk kishte mundësi ta përfundonte atë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...