Blaze dhe Ari po vijnë për ta ndryshuar lojën në rep skenën shqiptare - Bota Sot
Blaze dhe Ari po vijnë për ta ndryshuar lojën në rep skenën shqiptare

Mediale Vip

Blaze dhe Ari po vijnë për ta ndryshuar lojën në rep skenën shqiptare

Nga: Maksim Gjokaj Më: 25 prill 2019 Në ora: 18:45
Blaze dhe Ari

A keni dëgjuar ndonjëherë për labelin “Realeyez”? Ai është formuar në vitin 2017 dhe tashmë është një markë suksesi në industrinë e muzikës, madje edhe përtej kufinjëve shqiptar.
Siç kuptojmë, anëtarët e “Realeyez” bëjnë muzikë qe16 vite, por kanë qenë aktiv kryesisht më Zvicër dhe tregun evropian.
Labeli tashmë janë një ekipë e fuqishme dhe janë gati për të pushtuar diskografinë shqiptare me rep muzikë cilësore.

Yjet e labelit, Blaze dhe Ari së shpejti vijnë me projektin “Luftë për Dinero”. Teksti është shkruar nga Blaze & Ari, të cilët kujdesen për të gjiha tekstet që janë tejet konceptuale. Muzika është bërë nga Joezee në bashkëpunim me Realeyez Vato. Klipi është realizuar nga Alban Selimaj dhe ekipi i tij.

Videoklipi i këngës “Luftë për Dinero” publikohet gjatë këtij muaji.
“Realeyez” po vijnë për ta ndryshuar lojën në repin shqiptar. BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...