Brad Pitt kundërshton në mënyrë kategorike që vajza e tij biologjike të ndryshojë gjininë; Shiloh i nënshtrohet operacioneve - Bota Sot
Brad Pitt kundërshton në mënyrë kategorike që vajza e tij biologjike të ndryshojë gjininë; Shiloh i nënshtrohet operacioneve

Mediale Vip

Brad Pitt kundërshton në mënyrë kategorike që vajza e tij biologjike të ndryshojë gjininë; Shiloh i nënshtrohet operacioneve

Më: 17 maj 2019 Në ora: 14:51
Shiloh Jolie Pitt

Lindi vajzë , por në moshën 4 vjeçare shprehu dëshirën për t’u veshur e për të qenë një djalë ! Shiloh Jolie Pitt vajza e parë biologjike e ish çiftit Angelina Jolie dhe Brad Pitt dëshiron që familjarët , motrat e vëllezërit ta thërrasin John ! Ishte vetëm 12 vjeç kur ishte e bindur se është një djalë i ngecur në trupin e një vajze, ndaj prindërit e kanë mbështetur vendimin e saj që në moshën 9 vjeçare t’i nënshtrohej terapisë hormonale për të ndryshuar gjininë.

Dhe pse në një moshë ku shoqet e saj mund të kenë ngjyrë të preferuar rozën apo të luajnë me kukulla, Shiloh apo John nuk i heq nga trupi pantallonat e gjera, kapelet, dhe ndihet mjaft rehat me flokë të shkurtër. Ajo ka patur gjithmonë natyrën e një djali, në veshje, në sjellje dhe prindërit nuk e kanë patur aspak problem, madje në vitin 2015 ata ranë dakort që vajza t’i nënshtrohej trajtimit hormonal për t’i ndaluar ciklin dhe për ta shndërruar përfundimisht në mashkull.

Ajo është cilësuar nga specialistët një transgjinor dhe vetëm para pak ditësh kur Angelina është shfaqur në premierën e The Breadwinner fotografet kane fotografuar vajzen Angelinës e cila e veshur në një kostum të zi të jepte pamjen e një djali të vogël.

Sipas People, trajtimi i saj, do të bëhet në qendrën ‘Younique’  në Santa Monika, në  Kaliforni.

Edhe pse Brad nuk donte të fliste për këtë, shtypi ndërkombëtar thotë se nuk do të pajtohej me vendimin e vajzës së tij. Për këtë arsye, ai ka refuzuar financimin e trajtimit. 

Nga ana tjetër  Angelina do të paguajë për ilaçet dhe do ta shoqërojë në këtë fazë të re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...