“Eurovision”, sot nata finale, Jonida Maliqi performon e dyta - Bota Sot
“Eurovision”, sot nata finale, Jonida Maliqi performon e dyta

Mediale Vip

“Eurovision”, sot nata finale, Jonida Maliqi performon e dyta

Më: 18 maj 2019 Në ora: 17:38
Jonida Maliqi

Mbrëmjen e kësaj të diele do të mbahet finalja e Festivalit europian të Këngës, “Eurovision”, me Jonida Maliqin që e çoi sërish Shqipërinë në natën finale.

Këngëtarja shqiptare me këngën “Ktheju tokës”, me lirikën e saj në gjuhën shqipe, do të performojë e dyta pas Maltës.

“Ktheju tokës” në finalen e Eurovision. Kualifikohet Jonida Maliqi

Nga mijëra artistë që regjistruan këngët e tyre, vetëm 26 kanë mbetur në garë për trofeun e sivjetshëm. Pas rezultateve të jurive eksperte dhe televotimeve, vetëm një do të jetë fituesi i trofeut të madh, me përfaqësuesin e Holandës që konsiderohet pretendenti kryesor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...