Detaji që ju ka ikur gjatë performancës së Jonida Maliqit në Eurovision - Bota Sot
Detaji që ju ka ikur gjatë performancës së Jonida Maliqit në Eurovision

Mediale Vip

Detaji që ju ka ikur gjatë performancës së Jonida Maliqit në Eurovision

Më: 18 maj 2019 Në ora: 18:40
Jonida Maliqi

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi pritet që të performoj sonte në skenën e Tel Aviv këngën "Ktheju tokës".

në Semifinale ajo kishte veshur një fustan të gjatë të zi, ndërsa gjatë performancës e shoqëruan disa kërcimtarë. Jonida nuk harroi të tregonte simbolin e shqiponjës.

Pjesë e skenografisë ishte dhe shqiponja e zezë, e cila u shfaq në ekranin e skenës. Pasi këndoi këngën "Ktheju Tokës" në gjuhën shqipe, pati reagime shumë pozitive nga publiku, të cilët e vlerësuan me duatrokitje dhe brohoritje.

Image

 

Nuk mungoi falenderimi i këngëtares shqiptare Jonida Maliqi në gjuhën angleze, shqiptare dhe hebraishte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...