Conchita Wurst, befasia e natës finale të “Eurovision” - Bota Sot
Conchita Wurst, befasia e natës finale të “Eurovision”

Mediale Vip

Conchita Wurst, befasia e natës finale të “Eurovision”

Më: 18 maj 2019 Në ora: 23:56
Conchita Wurst

Transgjinorja Conchita Wurst performoi në skenën e “Eurovision 2019”.

Conchitën të gjithë e mbajnë mend si fituesi i “Eurovision 2014”, ku përfaqësonte Austrinë.

Mbrëmjen e sotme, Conchita u shfaq në skenën e Tel Avivit, ku këndoi një këngë.

Edhe kësaj radhe, Conchita ka marrë vëmendje me paraqitjen, ku ishte veshur me rrjetë, duke habitur të gjithë.

Përvec tij të ftuar special në këtë mbrëmje janë edhe shumë emra të njohur si Madonna dhe këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...