Befason Rusia: I jep 3 pikë Shqipërisë, 0 pikë Serbisë - Bota Sot
Befason Rusia: I jep 3 pikë Shqipërisë, 0 pikë Serbisë

Mediale Vip

Befason Rusia: I jep 3 pikë Shqipërisë, 0 pikë Serbisë

Më: 19 maj 2019 Në ora: 00:53
Eurovizion

Shteti i Rusisë në finalen e festivalit Eurovizion i ka dhënë Shqipërisë tre pikë.

Por, cka befasoi, është se shtetit mik të saj, Serbisë, nuk ia dha asnjë pikë të vetme.

Vlen të theksohet Shqipëria pikët maksimale ia dha Maqedonisë, njëlloj sic veproi edhe Serbia.

Maqedonia Veriore, ndërkaq, është duke u radhitur e dyta me pikët e jurive të shteteve, pasi mori shumë pikë maksimale.

Suedia ka marrë më së shumti pikë, dhe është radhitur e para.

Ndryshe, tani do të prezantohen edhe votat e publikut, të cilat do të kenë peshën e gjysmës së votimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...