Ish menaxheri i Stan Lee arrestohet për abuzimin e mogolit - Bota Sot
Ish menaxheri i Stan Lee arrestohet për abuzimin e mogolit

Mediale Vip

Ish menaxheri i Stan Lee arrestohet për abuzimin e mogolit

Më: 26 maj 2019 Në ora: 12:06
Stan Lee, Keya Morgan

Ish menaxheri i biznesit  të Stan Lee, Keya Morgan, është arrestuar në lidhje me akuzat për abuzime me të moshuarit në Arizon. Ai u arrestua mëngjesin e së shtunës.

Vendimi erdhi 10 muaj pasi një urdhër kufizues u lëshua kundër tij dhe gjashtë muaj pasi legjenda e Marvel vdiq nga atak në zemër në moshën 95 vjeçare. Avokati i Lee akuzon Morgan për keqpërdorimin e më shumë se 5 milion dollarë të mongolit.

Avokati pretendoi se Morgan i shkaktoi lëndime të rënda fizike dhe emocionale Lee. Morgan përballet me akuza për vjedhje të mëdha që rrjedhin nga 262.000 dollarëve që u mblodhën nga seancat e dhënies së autografit nga Stan në maj të vitit 2018, që Lee nuk i mori kurrë. Avokati Morgan, Alex Kessel tha se Morgan nuk është fajtor, kurrë nuk ka abuzuar ose ka përfituar nga Lee në asnjë mënyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...