Eliza Hoxha fotografohet me Rifat Jasharin në ekspozitën ‘Bëhu fytyra ime’ - Bota Sot
Eliza Hoxha fotografohet me Rifat Jasharin në ekspozitën ‘Bëhu fytyra ime’

Mediale Vip

Eliza Hoxha fotografohet me Rifat Jasharin në ekspozitën ‘Bëhu fytyra ime’

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 19:15
Eliza Hoxha dhe Rifat Jashari

Këngëtarja Eliza Hoxha e cila ka qenë edhe autore e ekspozitës “Bëhu fytyra ime” e ka publikuar një fotografi me Rifat Jasharin pranë të cilës i ka shkruar edhe disa fjalë.

“Me bacën Rifat në ekspozitën vetjake – BËHU FYTYRA IME organizuar dhe përkrahur nga KRCT. Bashkë në fuqizimin e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë”, ka shkruar ajo pranë postimit.

Kujtojmë se në qendër të ekspozitës së autores Eliza Hoxha është vendosur portreti i Vasfije Krasniqi-Goodman, e cila gjeti kurajën të rrëfente krimin që kishte përjetuar nga forcat serbe.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...