Vdes aktori i njohur amerikan - Bota Sot
Vdes aktori i njohur amerikan

Mediale Vip

Vdes aktori i njohur amerikan

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 09:40
Rip Torn

Ka vdekur në moshën 88 vjeçare aktori i famshëm amerikan, Rip Torn. Ai u ba i njohur në rolin e tij si Artie në “The Larry Sanders Show”.

Torn fitoi një Emmy për rolin e tij ‘Larry Sanders’, si dhe ishte kandidat për Oskan në vitin 1984 për “Cross Creek”.

Rip bëri debutimin e tij të filmit në filmin e vitit 1956 “Baby Doll”.

Nuk ka asnjë informacion për vdekjen e tij nga familja të cilët nuk kanë dhënë ende shkaqet e vdekjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat