Vdes papritur aktorja e njohur - Bota Sot
Vdes papritur aktorja e njohur

Mediale Vip

Vdes papritur aktorja e njohur

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 09:08
Foto ilustrim

Ylli i serive të shumta si “Grey’s Anatomy”, “Star Trek”, “Everwood” dhe “CSI: Miami”, Stephanie Niznik, befas ka vdekur në moshën 52 vjeçe

Aktorja ka vdekur në shtëpinë e saj në Kaliforni më 23 qershor, por vetëm tani është publikuar ky lajm në medie. Arsyeja e vdekjes së saj tani për tani është e panjohur.

Famën më të madhe ia ka sjellë roli i Nina Feeney në serinë “Everwood”. Ajo ka luajtur në katër sezonet e kësaj serie. Mirëpo edhe në rolet tjera në të cilat ajo është paraqitur ka regjistruar sukses të madh.

Image

Ajo ka lindur në shtetin Maine dhe që nga fillimi kishte dashur të merret me mjekësi, më saktësisht me gjenetikën, mirëpo ajo në fund kishte diplomuar në gjuhën ruse dhe në aktrim në universitetin “Duke”, ndërsa magjistraturën e kishte përfunduar në “California Institute of Arts”.

Pas kësaj ajo kishte filluar aktivisht të merret me aktrim. Ajo nuk kishte fëmijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat