Kush është ‘Gjysma e zemrës’ e Visar Shabanit? - Bota Sot
Kush është ‘Gjysma e zemrës’ e Visar Shabanit?

Mediale Vip

Kush është ‘Gjysma e zemrës’ e Visar Shabanit?

Nga: Maksim Gjokaj Më: 15 korrik 2019 Në ora: 22:01
Visar Shabani

Me muzikë ka nisur të meret që para 6 viteve, Visar Shabani ka marrë pjesë në shumë koncere dhe ahengje të ndryshme familjare si në Kosovë ashtu edhe në diasporë, ndërkohë që ky projekt është i dyti me rradhë kurse të parin e kishte titulluar ‘Helm’, me tekst dhe muzikë nga Kreshnik Avdiu dhe miksim e masterizim prej Artirec Studio.

Kënga e tij e dytë titullohet ‘Gjysma e zemrës’ me tekst dhe muzikë nga Endrit Hamdiu kurse orkestrim nga Kushtrim Gashi derisa klipi është realizuar nga Arlind Sylaj dhe është publikuar në platformën më të madhe shqiptare në internet ArkivaShqip.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat