Këngëtarja e njohur investon 3.4 milionë dollarë në blerjen e disa shtëpive, zbulohen detajet - Bota Sot
Këngëtarja e njohur investon 3.4 milionë dollarë në blerjen e disa shtëpive, zbulohen detajet

Mediale Vip

Këngëtarja e njohur investon 3.4 milionë dollarë në blerjen e disa shtëpive, zbulohen detajet

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 15:46
Ellie Goulding

Ellie Goulding vlen më shumë se 20 milionë dollarë dhe fitimet e saj vetëm shtohen çdo ditë nga hitet që prodhon. Së fundmi thuhet se këngëtarja ka investuar një numër prej 2.3 milionë dollarësh për të blerë disa shtëpi  duke investuar kështu në shtimin e pronave të saj. Në përpjekje për të rritur pasurinë e saj, Ellie dhe një sërë personazhesh të tjerë publikë po bëjnë blerje me vlera marramendëse duke ndikuar kështu në balancën e llogarisë bankare.

Një tjetër këngëtar i njohur që ka bërë të njëjtën gjë është edhe Ed Sheeran. Sipas ekspertëve, investimi në prona është një mënyrë e sigurt për të marrë një fitim të mirë kurdo, pasi vlera e pasurive të patundshme nuk humbet. Mësohet gjithashtu se vetëm 2 pronat e fundit që ka blerë Ellie kushtojnë përkatësisht 1.3 milion dollarë dhe 1.6 milionë dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...