Zbuloni gruan dhe burrin më me ndikim në botë - Bota Sot
Zbuloni gruan dhe burrin më me ndikim në botë

Mediale Vip

Zbuloni gruan dhe burrin më me ndikim në botë

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 10:40

Më shumë se dy vjet pas largimit nga shtëpia e Bardhë, ish-zonja e parë Michelle Obama ende është shumë e admiruar nga njerëzit në mbarë botën. Në fakt, ajo është gruaja më e admiruar në botë, sipas një sondazhi të ri të YouGov.

Obama mposhti aktoren  Angelina Jolie, e cila këtë vit ra me dy vende në listën e   YouGov të këtij viti.

Image

Ish-zonja e parë është pasuar nga Oprah Winfrey, Jolie, Mbretëresha Elizabeth II dhe Emma Watson. YouGov përpilon listën me 20 femra dhe 20 meshkuj nga e gjithë bota, që kanë ndikim në 41 vende të botës dhe nominimet janë të hapura.

Image

Në listën e burrave, Bill Gates vazhdon mbretërimin e tij si më të admiruarit në botë, pasuar nga ish-presidenti Barak Obama, Jackie Chan, udhëheqësi kinez Xi Jinping dhe biznesmeni miliarderi Jack Ma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...