Shpallet lista e nominimeve të “VMA”, shqiptaret të nominuara vetëm në një kategori - Bota Sot
Shpallet lista e nominimeve të “VMA”, shqiptaret të nominuara vetëm në një kategori

Mediale Vip

Shpallet lista e nominimeve të “VMA”, shqiptaret të nominuara vetëm në një kategori

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 19:32
Dua Lipa dhe Bebe Rexha

Në 26 gusht pritet të mbahet mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve të “MTV Video Music Awards”. Ditën e sotme janë shpallur të gjitha nominimet dhe në listë përfshihen emrat më të mëdhenj të muzikës. Listën e nominimeve e kryesojnë dy artiste, Ariana Grande dhe Taylor Swift, të dyja me nga 10 të tillë. Pas tyre vijnë emrat më të rinj të muzikës Billie Elish dhe Lil Nas, respektivisht me 9 dhe 8 nominime në kategori të ndryshme. Këtë vit janë nominuar sërish edhe artistet me origjinë shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha, ndërsa Rita Ora nuk është pjesë e listës. Ndryshe nga viti i kaluar Bebe dhe Dua këtë herë janë nominuar në më pak kategori. Të dyja janë nominuar në kategorinë “Best Dance”, Bebe me dy këngët e saj “Call you mine” dhe “Say my name”, ndërsa Dua me këngën “Electricity”. Duke filluar nga dita e sotme të gjithë fansat e artistëve do të kenë mundësinë të votojnë në faqen ‘online’ të “MTV VMA” për 14 kategori. Eventi i muzikës do të drejtohet nga Sebastian Maniscalo në New Jersey.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...