Fiona Gllavica përlot me fjalët kushtuar nënës së ndjerë - Bota Sot
Fiona Gllavica përlot me fjalët kushtuar nënës së ndjerë

Mediale Vip

Fiona Gllavica përlot me fjalët kushtuar nënës së ndjerë

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 16:51
Fiona Gllavica

Fiona Gllavica ka shkruar fjalë prekëse për nënën e ndjerë.

Fiona Gllavica përmes një postimi në Instagram, ka uruar nënën e ndjerë me rastin e ditëlindjes.

Aktorja, me këtë rast ka dhënë një mesazh për të gjithë ata që kanë nënat gjallë, që t’i përqafojnë ato sikur të jetë hera e fundit.

Statusi i saj:

“Nanës për ditëlindje

Shumë ditë të shënume kanë kalu prej ditës së ikjes së nanës, të shumëta janë gëzimet dhe mbledhitë ku mungon prezenca e saj. Por në këtë ditë të lindjes tënde nanë dua me të kujtu ndryshe prej herave tjera, pa lot dhe pa zemërim që s’të kam në përqafim.

Sot, dua me e kujtu buzëqeshjen tënde, ngrohtësinë e shpirtit tënd, përqafimet, aromat e këndshme të ushqimeve që i përgatisje me kaq pasion, shakatë dhe këshillat e tua të panumërta.

Ishe kaq e madhe dhe humane, kaq e dashur dhe e afërt sa me ty ndaja edhe tituj shoqërie.

Më mungon çdo ditë, kurrë s’kam për ta dijtë cilën herë më shumë, por gjithmonë, gjithmonë kujtimi për ty është kaq i freskët dhe kaq i dashur.

Po, më mungon shumë!

Do të doja veç një mesazh të përcjellë, të gjithë ju që po më lexoni ndër rreshta, shtrëngoni në përqafim nënat çdo ditë sikur të jetë përshëndetja e fundit”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...