Prishtina e nderon me grafit gjigant Dua Lipën - Bota Sot
Prishtina e nderon me grafit gjigant Dua Lipën

Mediale Vip

Prishtina e nderon me grafit gjigant Dua Lipën

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 14:03
Dua Lipa

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa është vlerësuar në Prishtinë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa në Prishtinë është nderuar me një grafit gjigant.

Dua është pikturuar përballë Prokurorisë së Shtetit, në sheshin “Edit Durham”.

Kujtojmë se këngëtarja para fillimit të “Sunny Hill” ka dhuruar plot 150 mijë euro për një akademi muzikore për talentet e reja.

“Ky do të jetë përfundimisht një projekt i madh dhe diçka për të cilën ne jemi shumë të entuziazmuar. Mendoj se do të jetë e jashtëzakonshme. Ne do t’i japim diçka komunitetit tonë”, ishte shprehur Dua Lipa në një deklaratë për mediat.

Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat