Julio Iglesias VS Enrique Iglesias/ Ku ngjasojnë dhe ku ndahen dy Iglesias - Bota Sot
Julio Iglesias VS Enrique Iglesias/ Ku ngjasojnë dhe ku ndahen dy Iglesias

Mediale Vip

Julio Iglesias VS Enrique Iglesias/ Ku ngjasojnë dhe ku ndahen dy Iglesias

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 18:25
Julio Iglesias VS Enrique Iglesias

At e bir, Julio dhe Enrique Iglesias dy ikona të muzikës, dy burra që kanë trazuar zemrat e shumë grave, jo vetëm me zërin, por edhe me pamjen e tyre. Zbuloni të përbashkëtat që ata kanë mes tyre, ku ngjasojnë dhe ku ndahen dy Iglesias.

Emri: Enrique Miguel Iglesias Preysler

Nofka: Kike

Ditelindja: 8 Maj 1975

Vendlindja: Miami, Florida

Shenja Horoskopit: Demi

Statusi:  I martuar me Anna Kournikova

Albumet: 16

Çmimet: 60 çmime muzikore

Të ardhurat: 300 milionë USD

Pasionet: Futbolli, tekstshkrimi dhe kënga

Kafshët: Ka dy qen, Grammy dhe Lucas

Makinat: Ka dy makina, një Porsche dhe një Black SVU

Ushqimet e preferuara: Çdo ushqim kubanez, piza dhe hamburger

Veshja e preferuar: Xhinset dhe kapelet

Ngjyra e preferuar: E zeza dhe Gri

Parfumi i preferuar: Obsession nga Calvin Klein

Bamirësitë: Qyteti i Shpresës dhe Habitat for Humanity

Stili jetesës: I kushton rëndësi emocioneve dhe dashurisë, pretendon të jetë i lumtur vetëm me një femër

Situata te këqija: Kur ishte vetëm 17 vjeç në një takim me një vajzë gjatë kohës që po shikonin një shfaqje, Enrique bëri një p**dhë.

Emri: Julio Jose Iglesias

Nofka: Papuçi

Ditelindja: 23 shtator 1943

Vendlindja: Madrid, Spanjë

Shenja Horoskopit: Virgjëresha

Statusi: I martuar me Maria Isabel Preysler-Arrastia

Albumet: 42

Çmimet: 18 çmime muzikore

Të ardhurat: 85 milionë USD

Pasionet: Kënga, tekstshkrimi dhe futbolli

Kafshët: Ka një qen që quhet Marbella

Makinat: Ka një koleksion me makina klasike

Ushqimet e preferuara: Verërat janë pasioni më i madh

Veshja e preferuar: Syzet, kravatat dhe xhaketat

Ngjyra e preferuar: E bardha

Parfumi i preferuar: Only by Julio Iglesias

Bamirësitë: Ambasador i UNICEF

Stili jeteses: Preferon jetën luksoze, i rrethuar nga femrat dhe kënaqësitë seksuale. Ka  pohuar se ka pasur 3000 femra në jetën e tij.

Situata te keqija: Momenti kur bëri aksidentin tragjik me makinë, i cili i rrezikoi jetën dhe e detyroi të hiqte dorë nga futbolli

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...