Era ua mbyll gojën atyre që e akuzuan për vjedhje të këngës - Bota Sot
Era ua mbyll gojën atyre që e akuzuan për vjedhje të këngës

Mediale Vip

Era ua mbyll gojën atyre që e akuzuan për vjedhje të këngës

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 15:38
Era Istrefi

Era Istrefi ka publikuar një shkrim lidhur me akuzat për vjedhje.

Era Istrefi muaj më parë solli bashkëpunim ‘Sayonara’ me Eldzhey përkundër faktit se kënga u pëlqye shumë një numër i personave filluan të akuzojnë dyshen për ‘vjedhje’ të këngës.

Këngëtarja nga Prishtina ka dalë me një postim në Instagram ku tregon se kënga është blerë nga këngëtari gjerman Bausa.

Image

“Këta persona që shfaqen të shqetësuar me ‘plaçkitjen’ e këngës nga Bausa, duhet të dinë se Bausa është tekst shkruesi i kësaj kënge dhe së bashku me grupin e tij merr honorare, me emrin e tij të vërtetë Julian Otto ai merr kredite në këngën Sayonara Detka  dhe këtë mund të gjeni në Spotify” ka përfunduar Era.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...