Dua Lipa VS Bebe Rexha, cila do triumfojë në MTV Video Music Awards - Bota Sot
Dua Lipa VS Bebe Rexha, cila do triumfojë në MTV Video Music Awards

Mediale Vip

Dua Lipa VS Bebe Rexha, cila do triumfojë në MTV Video Music Awards

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 23:22
Bebe Rexha, Dua Lipa

Kanë mbetur edhe 5 ditë nga data e shpërndarjes së çmimeve MTV Video Music Awards.

Dhe MTV VMAs ka vënë përballë dy këngëtaret me origjinë shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Yjet e muzikës pop janë nominuar në të njëjtën kategori, atë të Best Dance.

Bebe kryeson me dy këngë të nominuara “Call You Mine” në bashkëpunim me The Chainsmokers dhe “Say My Name” në bashkëpunim me David Guetta dhe J Balvin.

Ndërsa Dua është nominuar me këngën “Electricity” në bashkëpunim me Silk City.

Por nuk është hera e parë që Dua dhe Bebe vihen përballë. Gjithashtu këngëtaret konkurruan me njëra-tjetrën në Billboard Music Award 2019.

MTV Video Music Awards 2019, drejtuar nga Sebastian Maniscalco, do të zhvillohet në 26 gusht.

Shikoni të gjitha nominimet:

Video Of The Year 

21 Savage ft. J. Cole – a lot 

Billie Eilish – Bad Guy 

Ariana Grande – thank u, next 

Jonas Brothers – Sucker 

Lil Nas X ft. Billy 

Ray Cyrus – Old Town Road (Remix) 

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Artist of the Year 

Cardi B 

Billie Eilish 

Ariana Grande 

Halsey 

Jonas Brothers 

Shawn Mendes

Song of the Year 

Drake – In My Feelings 

Ariana Grande – thank u, next 

Jonas Brothers – Sucker 

Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow 

Lil Nas X ft. Billy 

Ray Cyrus – Old Town Road (Remix) 

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Best New Artist 

Ava Max Billie 

Eilish 

H.E.R. 

Lil Nas X 

Lizzo 

ROSALÍA

Best Collaboration

 Lil Nas X ft. Billy 

Ray Cyrus – Old Town Road (Remix) 

Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow

Shawn Mendes & Camila Cabello – Señorita 

Taylor Swift ft. Brendon Urie of Panic! At The Disco – ME!

 Ed Sheeran & Justin Bieber – I Don’t Care 

BTS ft. Halsey – Boy With Luv

Push Artist of the Year

 Bazzi CNCO 

Billie Eilish 

H.E.R.

Lauv Lizzo

Best Pop 

5 Seconds of Summer – Easier 

Cardi B & Bruno Mars – Please Me 

Billie Eilish – Bad Guy 

Ariana Grande – thank u, next 

Jonas Brothers – Sucker 

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Best Hip Hop

 2 Chainz ft. Ariana Grande – Rule the World 

21 Savage ft. J. Cole – a lot

Cardi B – Money DJ 

Khaled ft. Nipsey Hussle & John Legend – Higher

Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)

Travis Scott ft. Drake – SICKO MODE

Best R&B

 Anderson .Paak ft. Smokey Robinson – Make It Better

 Childish Gambino – Feels Like Summer 

H.E.R. ft. Bryson Tiller – Could’ve Been

 Alicia Keys – Raise A Man 

Ella Mai – Trip

Normani ft. 6lack – Waves 

Best K-Pop 

BTS ft. Halsey – Boy With Luv 

BLACKPINK – Kill This Love 

Monsta X ft. French Montana – Who Do You Love 

TOMORROW X TOGETHER – Cat & Dog 

NCT 127 – Regular 

EXO – Tempo

Best Latin 

Anuel AA, Karol G – Secreto 

Bad Bunny ft. Drake – MIA 

benny blanco, Tainy, Selena Gomez, J Balvin – I Can’t Get Enough 

Daddy Yankee ft. Snow – Con Calma 

Maluma – Mala Mía 

ROSALÍA & J Balvin ft. El Guincho – Con Altura 

Best Dance 

The Chainsmokers ft. Bebe Rexha – Call You Mine 

Clean Bandit ft. Demi Lovato – Solo 

DJ Snake ft. Selena Gomez, Ozuna & Cardi B – Taki Taki 

David Guetta, Bebe Rexha & J Balvin – Say My Name 

Marshmello & Bastille – Happier 

Silk City & Dua Lipa – Electricity 

Best Rock 

The 1975 – Love It If We Made It Fall Out 

Boy – Bishops Knife Trick Imagine 

Dragons – Natural Lenny 

Kravitz – Low 

Panic! At The Disco – High Hopes 

twenty one pilots – My Blood

Video For Good 

Halsey – Nightmare 

The Killers – Land of the Free 

Jamie N Commons, Skylar Grey ft. Gallant – Runaway Train 

John Legend – Preach 

Lil Dicky – Earth 

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat