Al Pacino: Lëndimet nga njerëzit e afërt s’mund të shërohen kurrë - Bota Sot
Al Pacino: Lëndimet nga njerëzit e afërt s’mund të shërohen kurrë

Mediale Vip

Al Pacino: Lëndimet nga njerëzit e afërt s’mund të shërohen kurrë

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 23:46
Al Pacino

Sot konsiderohet një nga aktorët më të mëdhenj në historinë e filmit.

Performanca në kultin 'Kumbara' është për shumicën ende roli më i mirë i luajtur në ekranin e filmit.

Përveç aktrimit, vetë Al Pacino pati një jetë tërheqëse. U rrit në Bronx - Nju Jork, mbijetoi në rrugë, fjeti në teatro, dhe para se të bëhej i famshëm, kishte një numër punësh më pak të paguara - portier dhe postier.

Sidoqoftë, gjithçka ndryshoi kur mori rolin e Michael Corleone në filmin “Kumbara” më 1972.

Pacino nuk u martua kurrë dhe ka tre fëmijë. Këto janë disa nga deklaratat e tij që aktori përdori në jetën e tij:

- Rregulli i parë është: Mos u dorëzoni kurrë. Rregulli i dytë është: Kujtoni gjithmonë rregullin e parë!

- Asnjëherë mos e arsyetoni dhe mos i shpjegoni askujt. Të gjithë do ta kuptojnë se si i përshtatet atij.  

- Në jetë ka aktrim – e vërteta kërkohet në art

- Lëndimet nga njerëz të afërt nuk mund të shërohen. Ata e dinin se ku po godisnin.   - Sa më i vjetër dhe më i mençur është një person, aq më pak dëshiron të diskutojë çështje të parëndësishme. Ai thjesht ka dëshirën të ngrihet, të dëshirojë më të mirën dhe të largohet.

- Nuk ka fat, ka vetëm përqendrim.

- Ndonjëherë është më mirë të jesh me djallin që njeh sesa me një engjëll që nuk e njeh.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...