Cardi B i kryeson kandidimet për 2019 BET Hip Hop Awards - Bota Sot
Cardi B i kryeson kandidimet për 2019 BET Hip Hop Awards

Mediale Vip

Cardi B i kryeson kandidimet për 2019 BET Hip Hop Awards

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 19:22
Cardi B

Cardi B do t’i kryesojë të gjithë të kandiduarit në 2019 BET Hip Hop Awards pasi i mori 10 nominime të enjten.

Reperja, e cila i fitoi katër çmime në ndarjen e çmimeve në vitin 2018, i ka marrë kandidimet për MVP of the Year, Hot Ticket Performer dhe Single of the Year, dhe ajo do të garojë me veten për gongun e Best Hip Hop Video meqë janë kandiduar Money dhe Twerk, bashkëpunim ky i saj me City Girls.

DJ Khaled, Travis Scott dhe J. Cole i kanë marrë tetë kandidime, ndërsa ylli tragjik i repit Nipsey Hussle i ka pesë.

2019 BET Hip Hop 2019 Awards do të mbahet në Cobb Energy Center të Atlantas në Georgia më 5 tetor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...