Gashi rrëfen vështirësitë e fillimit të karrierës - Bota Sot
Gashi rrëfen vështirësitë e fillimit të karrierës

Mediale Vip

Gashi rrëfen vështirësitë e fillimit të karrierës

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 20:00
Gashi

Reperi shqiptar në Amerikë, Gashi tashmë ka ndërtuar një karrierë të suksesshme ndërkombëtare dhe fama e tij po rritet përditë e më shumë.

Por, jo çdo gjë ishte e lehtë për të arritur këtu ku është sot, vështirësitë e udhëtimit të tij ndër vite ai i ka rrëfyer përmes një statusi në Instagram.

Gashi poashtu ka përshkruar se sa vështirë ishte për prindërit e tij që të krijonin një jetë të mirë për të duke qenë që nuk flisnin anglisht.

“Zakonisht më urrej të shkruaj titra të gjatë … kështu që më vjen keq paraprakisht … por thjesht dua të them që kanë kaluar 10 vjet që kam kaluar aq shumë sa për të arritur këtu … u nënshkrova u rrëzova .. kam nënshkruar përsëri … njerëzit kishin mbyllur dyert për mua … poshtëruan emrin tim me shpresën se të tjerëve mos të iu pëlqejnë … por unë vazhdova dhe vazhdova … albumi im i parë bie del në shitje edhe 6 ditë …. prindërit e mi nuk flisnin anglisht, por disi e gjetën një mënyrë për të më çuar në Amerikë … tani është koha që unë të sjell në jetë “ëndrrën Amerikane” … si fëmijë, unë gjithmonë ëndërroja për të gjitha këto që ndodhin .. më e mira gjë që bëra është që nuk heqa dorë.”, ka shkruar Gashi.

Ndryshe, Gashi në fillim të muajit gusht ishte në Prishtinë ku performoj në festivalin ‘Sunny Hill’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...