Aktorja Edita Dula shpallet e pafajshme, qan në gjykatë - Bota Sot
Aktorja Edita Dula shpallet e pafajshme, qan në gjykatë

Mediale Vip

Aktorja Edita Dula shpallet e pafajshme, qan në gjykatë

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 12:35
Edita Dula

Aktorja dhe ish-drejtoresha e organizatës jo-qeveritare “Nëna dhe fëmijë të lumtur”, Edita Dula është shpallur e pafajshme nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

Ajo akuzohej për përvetësim të parave të bamirësisë, ndërkaq sot, teksa gjyqtarja po e jepte aktgjykimi lirues ndaj saj, aktorja ka filluar të qaj, shkruajnë mediat vendore.

Dula akuzohej se gjatë viteve 2016 – 2017, kishte keqpërdorur besimin e njerëzve dhe se i kishte përvetësuar paratë e dhuruara për njerëzit në nevojë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...