Dhimbje e lot, kjo video e Eneda Tarifës preku zemrat e të gjithëve - Bota Sot
Dhimbje e lot, kjo video e Eneda Tarifës preku zemrat e të gjithëve

Mediale Vip

Dhimbje e lot, kjo video e Eneda Tarifës preku zemrat e të gjithëve

Më: 30 nëntor 2019 Në ora: 15:38
Foto

Eneda Tarifa ka përmbledhur në një video ngjarjet më emocionuese të këtyre ditëve.

Tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ka tronditur opinionin.

Me këtë ngjarje u vërtetua humanizmi i shqiptarëve, ndërsa kishte raste që prekën zemrat e të gjithëve.

Disa prej këtyre rasteve janë përmbledhur në një video nga Eneda Tarifa, të përcjella nga kënga “Ma zgjat dorën”.

“Po, jemi bashkë, në të mirë e në të keq. Bashkë njësoj… Edhe ne fatkeqësi të pabesa natyrore. Sepse ne jemi . Do të bëj në @kengamagjikeofficial atë që di te bëj më mirë,( jam apo jo dakort me zhvillimin e ketij eventi në këtë moment), DO ZGJAS DORËN drejt të gjithë atyre që kanë nevojë. I gjithë stafi dhe @arditgjebrea DO TË KËNDOJË PËR TË NDËRTUAR. Të afërmit e mi do të jenë atje duke kontribuar për ta, me blerjen e biletës. 4,5,7 Dhjetor në Pallat të Kongreseve. Do të ndërtojmë shtëpinë e familjes Caci në Thumanë që sot është e pabanueshme dhe duhet hedhur në tokë. Do këndojmë dhe jo më për garë, por për art dhe kontribut!
Flm të gjithë atyre që zgjasin dorën #kendojpertendertuar
@alaudinhamiti @sonilameco1 #muhametveliu @iamflorimumajesi ”, ka shkruar ajo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po, jemi bashkë, në të mirë e në të keq. Bashkë njësoj... Edhe ne fatkeqësi të pabesa natyrore. Sepse ne jemi 1️⃣. Do të bëj në @kengamagjikeofficial atë që di te bëj më mirë,( jam apo jo dakort me zhvillimin e ketij eventi në këtë moment), DO ZGJAS DORËN drejt të gjithë atyre që kanë nevojë. I gjithë stafi dhe @arditgjebrea DO TË KËNDOJË PËR TË NDËRTUAR. Të afërmit e mi do të jenë atje duke kontribuar për ta, me blerjen e biletës. 4,5,7 Dhjetor në Pallat të Kongreseve. Do të ndërtojmë shtëpinë e familjes Caci në Thumanë që sot është e pabanueshme dhe duhet hedhur në tokë. Do këndojmë dhe jo më për garë, por për art dhe kontribut! Flm të gjithë atyre që zgjasin dorën #kendojpertendertuar @alaudinhamiti @sonilameco1 #muhametveliu @iamflorimumajesi 🙏🏼

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa) on

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat