Prekëse dhe e ndjerë, tërmeti i 26 nëntorit do të kujtohet edhe me një këngë - Bota Sot
Prekëse dhe e ndjerë, tërmeti i 26 nëntorit do të kujtohet edhe me një këngë

Mediale Vip

Prekëse dhe e ndjerë, tërmeti i 26 nëntorit do të kujtohet edhe me një këngë

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 08:38
Pamje nga video

Tërmeti i 26 nëntorit 2019, tashmë do të kujtohet edhe me një këngë.

Era Rusi dhe Ylli Baka kanë publikuar këngën e tyre të re, kushtuar tragjedisë së rëndë, ku 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën.

Që në fillim të klipit bëhet e ditur  se të ardhurat e këtij projekti do shkojnë në ndihmë të një fëmije të mbijetuar që ka nevojë për arsim.

Kënga mban titullin “Në emër të shpresës” dhe është prekëse dhe e ndjerë. Në videoklip tregohen edhe pasojat e rënda që la tërmeti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat