E njohim nga “Dashuri e ndaluar”, ndahet nga jeta aktori i famshëm turk! - Bota Sot
E njohim nga “Dashuri e ndaluar”, ndahet nga jeta aktori i famshëm turk!

Mediale Vip

E njohim nga “Dashuri e ndaluar”, ndahet nga jeta aktori i famshëm turk!

Më: 14 janar 2020 Në ora: 20:52
Recep Aktug

Aktori i njohur turk Recep Aktug është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare në një spital të Turqisë.

Siç mësohet, Aktug vuante prej kohësh nga një sëmundje në mushkri dhe lajmin e idhur për ndarjen e parakohshme nga jeta e ka dhënë në Twitter vajza e tij Zaynep.

Aktori veteran siç e quajnë mediat turke u bë i njohur për publikun shqiptar falë rolit të Hilmiiut në telenovelën turke “Dashuri e ndaluar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat