Nuk i pagoi obligimet për fëmijën, ish-e dashura e dërgon në gjykatë Michy Batshuayin - Bota Sot
Nuk i pagoi obligimet për fëmijën, ish-e dashura e dërgon në gjykatë Michy Batshuayin

Mediale Vip

Nuk i pagoi obligimet për fëmijën, ish-e dashura e dërgon në gjykatë Michy Batshuayin

Më: 19 janar 2020 Në ora: 22:24
Michy Batshuayi

Futbollisti belg, Michy Batshuayi, ka përfunduar në gjykatë, pasi ka dështuar t’i paguajë obligimet për mirëqenien e vajzës së tij dyvjecare.

Lojtari që përfiton 100.000 funte në javë te Chelsea duhej t’ia paguante një shumë të caktuar ish-të dashurës së tij, Gitte Van Der Elst, e cila e ka kujdestarinë e vajzës.

Mirëpo, 26-vjeçari është akuzuar se ka dështuar të paguajë dy prej pagesave mujore prej nga 2.067 funte (2.421 euro), si dhe është vonuar edhe për disa të tjera.

Gitte, e cila është po ashtu 26 vjeçare, është paraqitur për një seancë dëgjimorë javën e kaluar në një gjykatë në Mechelen të Belgjikës, ku e ka shpalosur rastin dhe e ka ngritur padinë.

Gjykata belge dështimin e dy pagesave për mirëmbajtjen e fëmijës mund ta konsiderojë si “braktisje të familjes” që dënohet me burg prej gjashtë muajsh dhe gjobë me para.

Avokati i Batshuayit ka thënë se pagesat tashmë janë bërë dhe i ka fajësuar përfaqësuesit e lojtarit për kontributet e dështuara.

Sulmuesi i Chelseat, i cili e ka një vajzë tjetër trevjeçare nga një lidhje tjetër, në fillim kishte mohuar se është babai i vajzës së Gitte. Mirëpo, një gjykatë tjetër kishte vendosur se ai duhej ta mirëmbante vajzën duke paguar shuma mujore prej 2.421 eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat