Bebe Rexha prezanton Grammy Awards 2020 - Bota Sot
Bebe Rexha prezanton Grammy Awards 2020

Mediale Vip

Bebe Rexha prezanton Grammy Awards 2020

Më: 21 janar 2020 Në ora: 18:11
Alicia Keys dhe Bebe Rexha

 

Alicia Keys dhe Bebe Rexha do të bashkohen me prezantuesen e emisionit "CBS This Morning" Gayle King të mërkurën për të zbuluar kandidatët për kategoritë më të mira në Grammy Aëards 2019-2020.

Akademia e Regjistrimit do të fillojë njoftimin e kandidatëve rreth orës 7:20 të mëngjesit, kur Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë së Regjistrimit Deborah Dugan dhe kryetarja e Bordit të Besuarve Harvey Mason Jr. zbulojnë të nominuarit në kategori të zgjedhura në Studio 43 në Qendrën e Transmisionit CBS në New York. 

Konferenca për shtyp do të transmetohet drejtpërdrejt në GRAMMY.com dhe në të gjitha faqet e Akademisë në Facebook dhe Twitter. Eventi i përvitshëm i Grammy Awards i cili shënon 62 vjetorin e shfaqjes së tij do të transmetohet drejtpërsëdrejti të dielën në 26 Janar në CBS dhe CBS All Access.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat