Mbretëresha i jep edhe një detyrë të re Williamit pas largimit të Harryt - Bota Sot
Mbretëresha i jep edhe një detyrë të re Williamit pas largimit të Harryt

Mediale Vip

Mbretëresha i jep edhe një detyrë të re Williamit pas largimit të Harryt

Më: 25 janar 2020 Në ora: 21:35
Dukës së Cambridge

Dukës së Cambridge i është dorëzuar një rol të ri nga Mbretëresha përderisa vëllai i tij po largohet nga familja mbretërore.

William është bërë Komisioner i Lartë në Asamblenë e Përgjithshme të Kishës së Skocisë nga Mbretëresha, ndërsa Duka i Sussex po kërkon të jetë i lirë larg nga monarkia.

Harry dhe Meghan do të rritin djalin e tyre Archie Mountbatten-Windsor kryesisht në Kanada.

Duka bëri një fjalim emocional fundjavën e kaluar, duke thënë se ai nuk kishte “mundësi tjetër”, por të hiqte dorë nga roli i tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat