Policia vrasjen e rep-artistit amerikan po e heton si atentat - Bota Sot
Policia vrasjen e rep-artistit amerikan po e heton si atentat

Mediale Vip

Policia vrasjen e rep-artistit amerikan po e heton si atentat

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 09:16
Pop Smoke

Policia vrasjen e rep-artistit amerikan, Pop Smoke po e heton si një atentat të lidhur me bandat kriminale dhe jo si një vrasje pas një përpjekjeje të dështuar për grabitje.

Smoke mbeti i vdekur një ditë më parë në shtëpinë e tij në “Hollywood Hills”.

Fillimisht u mendua se incidenti kishte të bënte me një përpjekje të dështuar për të grabitur shtëpinë e tij, sepse ndodhi pak orë pasi ai kishte postuar në rrjetet sociale disa foto dhe video ku tregonte sende të çmuara. Madje në një video ai kishte treguar edhe adresën e saktë të banesës së tij.

Por, sipas disa mediave amerikane, autoritetet tani mendojnë se bëhet fjalë për një vrasje të mirëmenduar.

20-vjeçari, e identifikonte veten si pjesëtarë të bandës famëkeqe, “Crips” në një këngë të publikuar këtë muaj, kështu duke u dhënë arsye më shumë policisë të mendojnë se vrasja e tij ishte paramenduar.

Sipas deklaratës së policisë mendohet se të përfshirë në këtë atentat ishin dy deri në gjashtë persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat