Stuhia shkatërron rezidencën 12 milionë paundshe të George dhe Amal Clooney - Bota Sot
Stuhia shkatërron rezidencën 12 milionë paundshe të George dhe Amal Clooney

Mediale Vip

Stuhia shkatërron rezidencën 12 milionë paundshe të George dhe Amal Clooney

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 16:13
George dhe Amal Clooney

George dhe Amal Clooney kanë ndjerë efektet e stuhisë “Dennis” që ka prekur Britaninë e Madhe pasi rezidenca e tyre prej 12 milionë paundësh është zhytyr nën ujë.

Çifti zotëron një pronë pranë lumit Thames në Berkshire dhe fotot nga ajri tregojnë sesi fusha e tenisit, kopshti dhe veranda e shtëpisë së tyre verore është goditur nga përmbytja.

Çifti i famshëm e bleu shtëpinë luksoze në tetor të 2014-ës e që atëherë kanë bërë edhe rikonstruksione për të shtuar pishinën, një kinema private etj.

Prona është e vendosur në 4 hektarë tokë dhe është e rrethuar me pemë dhe kopshte të gjera që e lejojnë çiftin të kenë sa më shumë intimitet.

Prej disa ditësh një stuhi e rrezikshme me emrin “Denis” ka përfshirë Britaninë e Madhe. E konsideruar si një ndër stuhitë më të rrezikshme të 200 viteve të undit, “Dennis” ka shkaktuar prej ditësh përmbytje të mëdha dhe dëme të shumta materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat