“Qumili” sot feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur - Bota Sot
“Qumili” sot feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Mediale Vip

“Qumili” sot feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 16:26
Sevdai Radogoshi

Aktori i njohur i humorit shqiptar, Sevdai Radogoshi, apo siq njihet me role të shumta ndër vite, me atë kryesorin si “Qumili”, sot e feston ditëlindjen.

Ai sot i ka mbushur plot 62 vite jetë.

Sevdaiu ka shfrytëzuar llogarinë e tij në Facebook, për të falënderuar të gjithë për urimet që i kanë bërë atij për ditëlindje.

“Sot është ditëlindja ime dhe i mbusha rrumbullak 62 vite të shëndosha!
Faleminderit të gjithve për urimet, fjalët e bukura dhe dashurin që ma keni dhan gjithë këto vite. Gëzofshim edhe shum vite së bashku të lumtur dhe të qeshur…
Ju përshendes me disa foto nga arkivi dhe po e përfundoj me thanjen e popullit
“Jeta është shum e bukur”
Me respekt e dashni,
I juaji S.RADOGOSHI.” : ka shkruar ai duke i shoqëruar me disa fotografi të tij ndër vite.

Kujtojmë që sot “Qumili”, në Pallatin e Kulturës në Gjakovë do të shfaqë premierën e komedisë “Vet i 40-ti”, në të cilën përfshihen rolet e shumta të tij. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat