Ky ishte emri i vërtetë i modeles Heidi Lushtaku para se ta ndërronte - Bota Sot
Ky ishte emri i vërtetë i modeles Heidi Lushtaku para se ta ndërronte

Mediale Vip

Ky ishte emri i vërtetë i modeles Heidi Lushtaku para se ta ndërronte

Më: 22 maj 2020 Në ora: 18:09
Heidi Lushtaku

Heidi Lushtaku e ka ndërruar emrin, kështu quhej vite më parë. Heidi Lushtaku është njëra ndër modelet shqiptare që njihet në botë. Ajo u bë e njohur në kontinentin aziatik, ku prej afro dy muajsh ia doli të sfidojë tajlandezet me bukurinë e saj ekzotike.

Heidi është e lindur dhe e rritur në Kosovë, më saktë ajo është nga qyteti i Vushtrrisë. Që e vogël u largua nga vendi së bashku me familjen e saj, përpos që në Kosovë la shumë kujtime ajo e la edhe emrin e saj të cilin e kishte pasur sa ishte e vogël.

Sa ishte në Kosovë ajo kishte emrin ‘Hajrie‘. Sipas disa të afërmve të saj ndërrimi i emrit të modeles ishte për disa arsye familjare.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat