Para kësaj recete bukurie, Almeda Abazi nuk vë asnjë trajtim tjetër. Mësoni sekretin - Bota Sot
Para kësaj recete bukurie, Almeda Abazi nuk vë asnjë trajtim tjetër. Mësoni sekretin

Mediale Vip

Para kësaj recete bukurie, Almeda Abazi nuk vë asnjë trajtim tjetër. Mësoni sekretin

Më: 28 maj 2020 Në ora: 21:55
Almeda Abazi

Nuk është hera e parë që Almeda Abazi e ndan me të gjithë recetën e saj të bukurisë. E praktikon që prej moshës 16-vjeçare dhe nuk vë asnjë trajtim tjetër para kësaj maske bukurie, e cila ka në bazë kafen turke.

Edhe pse gjatë kohës së karantinës ka qenë tërësisht e përkushtuar pas të birit 1-vjeçar, Efehan, Almeda nuk ka harruar edhe të merret me veten. Me maskën e saj magjike.

Modelja dhe aktorja ishte pasditen e sotme e ftuar në “Rudina” për të ndarë me publikun shqiptar si e ka kaluar këtë periudhë të gjatë në karantinë, por ka shpjeguar edhe një herë për të gjithë ndjekësit e saj recetën e bukurisë me kafe turke.

Siç e ka ndarë edhe në videon e saj, maska ka përbërës shumë të thjeshtë: kafe turke, mjaltë, kos, të verdhë veze dhe pak kanellë për fytyrat e thata…

“Është një maskë që unë e kam përdorur që 16 vjeçe. Ka shumë vite që e bëj dhe jam shumë e lumtur me të, të them të drejtën. Më pëlqen shumë. Nuk vë para asaj maske asnjë trajtim. Ka një efekt pastrues. Unë e kam fytyrën shumë të thatë, me thënë të drejtën, dhe gjithë kohën duhet ta hidratoj. Unë nuk e di, në fakt, nëse kjo maskë është e mirë për të gjithë, por për lëkurën time është shumë e mirë…

Ka mjaltë, kos, e verdha e vezës, të bardhën e vezës e ruajmë për në fund, kafe dhe vaj ulliri. Shumë pak kanellë, ndërsa kur është lëkura shumë e ndjeshme, mos e përdorni” – porosit Almeda.

Veç kësaj maske, asgjë tjetër nuk përdor bukuroshja e njohur shqiptare: “Të betohem nuk bëj gjë tjetër fare, vetëm këtë maskën dhe kremrat”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat