Bebe Rexha ndan imazhe nga protestat në SHBA: Po lutem për drejtësi - Bota Sot
Bebe Rexha ndan imazhe nga protestat në SHBA: Po lutem për drejtësi

Mediale Vip

Bebe Rexha ndan imazhe nga protestat në SHBA: Po lutem për drejtësi

Më: 31 maj 2020 Në ora: 19:32
Bebe Rexha

Vdekja e George Floyd ka nxitur trazira në SHBA.

Në mesin e shumë artistëve nga mbarë bota ka reaguar edhe Bebe Rexha për vrasjen e George Floyd, e cila ndau disa imazhe nga protestat në SHBA.

Dhe në njërën nga postimet e bëra dibranja shkruan: Jam lutur që këtë natë të drejtësia të gjej vendin.

Që nga e marta në Minnepolis dhe disa vende të tjera të SHBA janë organizuar protesta të dhunshme nga qytetarët të cilët dëshirojnë drejtësi për vrasjen e Floyd.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat