Ariana Grande i bashkohet protestës pas vrasjes së George Floyd - Bota Sot
Ariana Grande i bashkohet protestës pas vrasjes së George Floyd

Mediale Vip

Ariana Grande i bashkohet protestës pas vrasjes së George Floyd

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 00:50
Ariana Grande

Figura të njohura iu bashkuan protestave nëpër rrugët e Amerikës për shkak të vrasjes brutale që i është bërë George Floyd.

George, 46 vjeç, ishte një i zi i paarmatosur që vdiq pasi një oficer i policisë në Minneapolis e mbajti të shtypur në qafë për më shumë se tetë minuta, shkruan Mirror.

Zyrtari Derek Chauvin që nga ajo kohë është akuzuar për vrasje të shkallës së tretë dhe vrasje të shkallës së dytë dhe e larguar nga puna e tij.

Në mesin e shumë protestuesve ishte edhe këngëtarja Ariana Grande, e cila mbante një pankartë në dorë me mbishkrimin: “Jeta e atyre me ngjyrë ka rëndësi”.

Emrave të mëdhenj iu bashkua edhe këngëtarja Halsey e cila u qëllua gjatë protestës, e cila ishte përkrah artistit Yungblud.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat