Menaxheri i Paul Walker padit kompaninë e tij të huasë për komisionin e pa paguar prej 5% nga fitimet e aktorit të ndjerë - Bota Sot
Menaxheri i Paul Walker padit kompaninë e tij të huasë për komisionin e pa paguar prej 5% nga fitimet e aktorit të ndjerë

Mediale Vip

Menaxheri i Paul Walker padit kompaninë e tij të huasë për komisionin e pa paguar prej 5% nga fitimet e aktorit të ndjerë

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 08:51
Paul Walker

Menaxheri i Paul Walker ngriti një proces gjyqësor të premten duke pretenduar se atij nuk i është paguar komisioni i tij prej 5% për fitimet e aktorit të ndjerë.

Matt Luber e ngriti padinë në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelesit, duke thënë se procesi gjyqësor i jep atij “asnjë kënaqësi” në dritën e “historisë dhe miqësisë së tij të qëndrueshme” me Walker.

Walker, yll i ekskluzivitetit “Fast and Furious” të Universal, vdiq në një aksident automobilistik në nëntor 2013 në moshën 40 vjeç. Sipas ankesës, kompania e huazimit e Walker-it, Vagrant, Inc., vazhdoi të paguante komisionin e Luber’s 5% për pesë vjet të tjerë.

Sidoqoftë, padia thekson se Vagrant kohët e fundit u fut nën menaxhimin e ri dhe ka ndaluar pagimin.

“Paditësit janë në humbje totale për arsyen pse ata po detyrohen të kontestohen duke pasur parasysh historinë e miqësisë dhe suksesit të ndërsjellë,” pohon padia. “Fatkeqësisht,” udhëheqja “e re e Vagrant ka vendosur të heqë mënjanë përfaqësuesit që u kujdesën më shumë për Z. Walker gjatë jetës së tij, dhe me kujdes pa kujdes interesat e tij personale dhe profesionale, thjesht për të rruar një artikull të linjës nga bilanci i tyre”.

Padia deklaron se avokati i Vagrant e siguroi Luberin në mesin e vitit 2019 që kompania nuk kishte arsye të kundërshtonte pretendimet e tij, por që bordi kishte një detyrim ta verifikonte atë. Në një komunikim të mëpasshëm, avokati tha se po përpiqej të merrte bordin që të pajtohej për pagimin e Luberit, deklaron padia.

Vagrant që atëherë nuk ka arritur t’i përgjigjet një kërkese për kontabilitet, sipas ankesës.

Sipas artikujve të përfshirjes të Vagrant, vajza 21-vjeçare e Walker, Meadow, është sekretare e kompanisë së huasë. Presidenti është Sharon C. Kennedy, një avokat i pasurive në Goleta, Kaliforni. E kontaktuar me telefon, Kennedy tha që ajo nuk dinte asgjë për padinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat