Dua Lipa thotë se Janet Jackson e ka inspiruar për muzikën e zhanrit ‘pop’ - Bota Sot
Dua Lipa thotë se Janet Jackson e ka inspiruar për muzikën e zhanrit ‘pop’

Mediale Vip

Dua Lipa thotë se Janet Jackson e ka inspiruar për muzikën e zhanrit ‘pop’

Më: 7 qershor 2020 Në ora: 00:44
Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka treguar emrin e artistes e cila e ka inspiruar atë.

Bëhet fjalë për Janet Jackson, në përformancën e të cilës 24-vjeçarja kishte qenë vitin e kaluar, shkruan Mirror.

“Është solidaritet për ne që të jemi të bashkuar. Pink, Alicia Keys, Nelly Furtado, Madonna dhe Janet Jackson”, ka thënë krijuesja e hitit “New Rules”.

“Janet nuk ka qenë dikush që e kam dëgjuar duke u rritur, por pas Glastonbury, duke dëgjuar tekstet, kam parë fuqi dhe kontroll”, ka shtuar ajo.

Ndërkaq, Dua kishte thënë se shumë gjëra nuk do të ndodhnin nëse nuk do ishte pjesë e performacës së saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat